fbpx

Для чого і коли користуватися сонцезахисним кремом, або кремом з SPF?
Які є міфи на цю тему?
А також бонус – підбірка засобів з дуже легкою текстурою, якими ви можете користуватися. Так, така текстура буває!

Для чого використовувати сонцезахист? 

Використовувати сонцезахист потрібно для того, аби попередити утворення пігментації і фотостаріння. Розглянемо детальніше, що це таке і чому це важливо.

Фотостаріння – це тоді, коли через вплив надмірний вплив світла починають утворюватися дрібні зморшки, яких стає справді багато. Звичайно, дрібні зморшки утворюються і через багато інших факторів і не на всі з них ми можемо вплинути. Але саме процес фотостаріння – це те, чого можна уникнути власне завдяки сонцезахисним засобам, ще їх називають креми з SPF. 

Пігментація – це коричневі пігментні плями, які виникають на шкірі внаслідок різних гормональних змін. Також часом вони виникають внаслідок подряпин на шкірі і тому подібне. Саме захищаючи себе від сонця, ми можемо попередити їх утворення. Насправді попередити – це значно простіший, дешевший та ефективніший варіант, ніж потім освітлювати цю пігментацією.

Але з сонцезахистами є нюанси… Хто вже пробував, той знаєш, що існує стереотипи про їх використання.

По-перше, говорять, що їх треба наносити на шкіру дуже грубим шаром, а, по-друге, що вони важкої текстури. Можливо, але це було актуально років 50-60 тому. Сьогодні ж є можливість вибрати сонцезахисний крем дуже легкої текстури навіть для дуже жирної шкіри, яка схильна до висипань. Ви не будете відчувати на шкірі такий засіб навіть влітку. До того ж, зверху можна накладати макіяж (хоча для шкіри схильної до висипань це не дуже добре, і я думаю, ви про це знаєте). 

Коли починати користуватися сонцезахистом?

Насправді шкіру в будь-якому віці важливо берегти від сонця, але також важливо розуміти, що сонцезахист не потрібний кожен день і цілий рік. Загалом це залежить від того, наскільки сонячно на вулиці. 

Щоб визначити, коли користуватися, а коли ні, ви можете застосовувати додаток для прогнозу погоди, який дає нам інформацію про показник ультрафіолетового індексу. 

Коли УФ-індекс 2 і більше, то слід користуватися сонцезахистом, якщо у вас здорова шкіра, тобто у вас немає прищів, лущення, відчуття сухості чи почервоніння.

Не обов’язково слідкувати за цим індексом весь час. Варто дивитися час від часу в різні періоди року, особливо коли змінюється погода. Якщо ви трохи прослідкуєте, то з часом зрозумієте, в який період варто наносити сонцезахист, а якій – ні (так само як ми не дивимося на погоду для того, аби брати парасольку чи не брати).

Якщо ж ви маєте висипання, почервоніння, лущення або ж користуєтесь професійними послуги косметолога чи ще не минуло два місяця з моменту, як ви робили пілінги, то вам слід користуватися сонцезахистом тоді, коли ультрафіолетовий індекс один і більше. Також для такої шкіри важливо, щоб сонцезахист був з SPF 30, SPF 50 або SPF 80. 

Навіть засоби з SPF 80 можуть бути досить легким і комфортними для шкіри; до того ж на нього можна спокійно наносити зверху все, що вам потрібно, наприклад, декоративну косметику.

Фільтри можуть бути як фізичними (які власне вимагають густого нанесення), так і хімічними. “Хімічний” – це не шкідливий чи агресивний засіб, це лише про спосіб того, як він синтезується. Більшість хімічних фільтрів, які дозволені на території Євросоюзу – безпечні, і їх спокійно можна використовувати. Тоді як з косметикою, наприклад, корейською будьте обережні. Слід добре розібратися в складі, бо для нашої шкіри така косметика може бути шкідливою чи надто активною, через що може виникати подразнення, сухість і почервоніння.

Як підібрати сонцезахист комфортної текстури і щоб він нормально захищав шкіру?

Пропонуємо різні варіанти сонцезахисних засобів під різні особливості шкіри.
У всіх варіантах будуть зустрічатися сонцезахисти, які містять тон.
Зверніть увагу, якщо ви маєте схильність до висипань, то BB креми чи будь-які засоби, які містять тонн можуть впливати на утворення висипань (комедонів, як відкритих так і закритих), оскільки вони є певною мірою комедогенними. Важливо також те, що шкіру після засобів з тоном треба очищати краще, ніж просто вмивалкою.

Проте змивати насправді потрібно будь-які сонцезахисні засоби, особливо зі шкіри дітей. Ви можете використовувати пінку, гель, молочко, гідрофільну олію чи міцелярну воду – те, чим ви звикли користуватися. Якщо сонцезахист надто довго залишається на шкірі (понад 14-20 годин), він може її сушити. Це дуже важливо, аби шкіра була здоровою!

Ми підготували для вас 3 підбірки професійних сонцезахисних кремів для різних типів та станів шкіри:

З турбото про ваше здоров’я та красу
– команда Cosmetology Secrets!