Комедони або підшкірні прищики — це ті “нерівності” на шкірі, які ви можете відчути руками, які закупорюють вам пори. З часом вони можуть перетворюватися в чорну точку, а можуть перетворюватися в червоний прищик, якщо зі шкірою щось не так, або якщо ви його механічно порушили руками, чи натерли наприклад одягом.
Причини утворення комедонів або підшкірних прищів
Перша причина – це косметика, яку ви використовуєте.
Це може бути доглядова косметика, наприклад: засоби для вмивання, лосьйони, креми і так далі. Або це може бути її відсутність (доглядової косметики).
Також це може бути декоративна косметика, якою ви наносите макіяж. Вона теж може закупорювати шкіру.
Тому важливо, щоб косметика була правильно підібрана і не впливала на утворення комедонів.
Важливий момент!
Сонцезахист потрібно змивати водою, особливо для шкіри, схильної до висипань. Це потрібно робити обов’язково кожного вечора, так само як потрібно змивати декоративну косметику.
Декоративна косметика
Якщо ви хочете користуватися декоративною косметикою, і у вас є комедони, прищики, висипання або проблемна шкіра – то краще цього не робити. Або, як варіант, купувати мінеральну косметику (зазвичай це різні сухі текстури), наприклад пудри, які не підкреслюють рельєф шкіри.
Я думаю, якщо ви експериментували з цим питанням, пробували нанести пудру на шкіру, то помічали, що вона тільки підкреслювала всі лущенням і рельєф. Якщо ви стикалися з такою мінеральною косметикою, тоді я вам рекомендую спробувати пудру від Jane Iridal. Вона мінеральна, але при цьому не дає такого ефекту, а, навпаки, маскує рельєф.
Якщо ви маєте якісь перші зморшки і бачите, що від вашої пудри вони посилюється, то можете спробувати косметику від Jane Iridal. Вона не буде підкреслювати “заломи” та не провокуватиме нові висипання. Це відбувається за рахунок власне особливості цього бренду.
До речі, косметика, на якій пише, що вона мінеральна, абсолютно не означає, що вона реально такою є. Уважно дивіться – якщо там є тальк, то вам не треба цією косметикою користуватися.
Є дуже дрібні тальки, які не будуть викликати подразнень і висипань, але вони досить дорогі, і їх мало хто використовує. Тобто, якщо ця пудра коштує менше 1000 грн, то скоріше за все там тальк дешевий, і він буде створювати додаткові фактори для утворення комедонів на шкірі.
Якщо мова йде про тональні або сонцезахисні креми з тоном, BB, CC креми також, то краще вам їх викинути, якщо чесно. Більшості з них мають у своєму складі такі розподіляючі компоненти, які також часто є додатковим фактором для утворення комедонів.
Ось рекомендації, якщо мова йде про декоративну косметику для шкіри схильної до висипань
По-перше – рідко.
По-друге, вчасно змивати її, і часто користуватися різними очищаючими засобами для шкіри.
Також ви можете на певний період спробувати її відмінити зовсім. Наприклад місяць нею не користуватися. Можна підмальовувати губи, вії і, можливо, повіки тінями. Далі пожити в такому форматі і подивитися на стан шкіри. Якщо кількість висипання зменшиться, тоді є сенс змінювати декоративну косметику, або відмовлятися від неї.
Доглядова косметика
Якщо у вас є тільки декоративна косметика, і ви при цьому ніяк додатково не очищаєте шкіру, не використовуєте креми, то скоріш за все це буде додатковим чинником, який впливатиме на формування комедонів.
По-перше, якщо вмивалка, якою ви користуєтесь, залишає відчуття сухості – вона вам не підходить, по цьому ви можете орієнтуватися.
До речі, вмиватися обовʼязково двічі на день, особливо якщо ви схильні до висипань!
Після використання вмивалки, якщо на ній не пише, що вона має нейтральний ph або збалансована для шкіри – обов’язково має бути тонік тієї ж лінійки.
В тоніку не має бути спирту. Якщо там є спирт (Alcohol) – це буде додатковим фактором, який теж буде утворювати закупорки, тому що він висушує дуже сильно шкіру, порушує ліпідний бар’єр. Це посилає шкірі сигнал, що вона не захищена, сальні залози продукують багато шкірного сала, і, в кінцевому результаті, утворюється ще більше закупорок.
Після того як ви вмилися, має бути крем. Якщо ви ніяк не могли знайти для себе крем, і всі вони здавалися жирними, то ви справді ще не пробували нормальних кремів. Їх треба підбирати під ваш тип і стан шкіри.
Якщо ви відчуваєте сухість, то не треба брати крема для сухої шкіри.
На сухій шкірі не буває висипань, тому що там такий тип сальної залози, який не здатний утворити прищі. Тому, якщо у вас є комедони або прищики час-від-часу, то скоріше за все у вас не суха шкіра, і вам треба підбирати крема дуже легкої текстури, нежирні.
Креми мають бути різні в різні період року: на холодніший період – більш жирні, на літній – більш легенькі, водянисто-гелевої, флюїдної текстури. Але повністю гелеві я б вам не радила брати.
Якщо у вас запалюються прищики, і ви щось локально наносите на них, то в жодному разі прошу вас не користуватися спиртами (йодом, зеленкою, лілією, саліциловою кислотою спиртового розчину (водного можна, спиртового – ні).
Якщо в складі є алкоголь в складі (Alcohol, Alcohol Denat), то ви провокуєте утворення в подальшому нових висипань!
Це саме стосується видавлювання. Чим більше ви намагаєтесь їх видавити, тим більше ви травмуєте сальні залози навколо і збільшуєте ймовірність, що там утворяться нові комедони.
Якщо у вас не утворюється – це не означає, що це неправда; це означає, що вам повезло, і ваша шкіра має дуже швидкі відновлювальні властивості. Але це є винятком з того загального правила для середньостатистичної людини.
Якщо мова йде про чистки механічні в кабінеті спеціалістів, то там є процес підготовки шкіри, який триває близько 30 хвилин до того, як почати щось витискати. А також є 30-40 хвилин процес закривання пор після того. Це суттєво зменшує ймовірність появи нових висипань.
Якщо ви не користуєтеся ніякою доглядовою косметикою, то є сенс її підібрати. Один із факторів, який впливає на утворення прищиків, – це те, що шкіра забруднена і потребує кращого очищення. І власне, після регулярного застосовування доглядової косметики, є велика ймовірність, що у вас висипання пройдуть.
Як проаналізувати, підходить вам конкретний косметичний засіб, чи ні?
Про спирт ми вже згадували. Його не повинно бути в складі засобів для вмивання, тоніків і точкових засобів, якими ви мастите шкіру. Якщо ви користуєтеся масками для обличчя, то там теж не повинно бути спиртів.
Також варто подивитися, чи у складі ваших кремів є
- силікони,
- демитикони,
- гліцерин.
Гліцерин, умовно кажучи, є добрий і поганий, що залежить від технології його виробництва. Гліцерин може вироблятися як похідна нафтопродукту, а може вироблятися як похідна рослинного походження. В свою чергу, рослинне походження має різну сировину звідки добувають гліцерин, має різні ступені очистки і так далі. Це складний технологічний процес, і пояснити це кінцевому споживачу досить складно.
Тому, якщо ви бачите, що у вас в кремі є гліцерин, але ви в тому не розбирається, то краще не користуватися ним.
Проте ви також можете знайти всю необхідну інформацію про гліцерини у вільному доступі google та проаналізувати, добрий чи поганий варіант цього складника у ваших засобах. Дуже вас прошу дивитися перевірені джерела, де публікується наукова, науково-публіцистична інформація.
Якщо хочете розбиратися, то я бажаю вам успіхів! Це цікаво і корисно знати.
Отже, косметика може бути причиною того, що утворюється комедони. Це може бути як декоративна, так і доглядова косметика, якщо вона підібрана не під ваш тип і стан шкіри, або якщо її немає, але шкіра її потребує (переважно про очищення).
Тепер ви можете застосувати цю інформацію на практиці. Перевірте склад вашої косметики, а також проаналізуйте, чи підходить вона саме під ваш тип шкіри.
Та це звісно не єдина причина утворення комедонів. Є ще багато внутрішніх причин,що можуть провокувати висипання на шкірі.