fbpx
В статті про домашній догляд я вживала такий термін як ексфоліація.

Ексфоліація – це прискорене  відлущення клітин шкіри. Ми штучно прискорюємо цей процес або для омолодження, або в роботі з проблемною та жирною шкірою.

Для тих, в кого є проблемна або жирна шкіра,  проблема з гіперкератозом (відлущування відмерлих клітин),  в косметології існує ціла серія процедур і препаратів для використання в домашньому догляді, щоб покращити ексфоліацію. Тут є величезний вибір З урахуванням супутніх нюансів: стан організму, вагітність, чутливість шкіри, судинні зірочки і тд., підбирається різні ексфоліанти. До ексфоліантів, які можна використовувати в домашньому догляді,  належать ферменти і кислоти. Кислоти малої концентрації, які легко закислюють  pH шкіри. Ферменти – це папаїн, ліпаза, субтилідаза. Основне, треба слідкувати, щоб у складі цих ферментів не було речовин, які додатково подразнювали б чутливу шкіру.

Ексфоліація використовується або для того,  щоб налагодити роботу сальних залоз, або для омолодження. Після процедури відчувається свіжість шкіри. Рекомендую цю процедуру для домашнього догляду. Своїм клієнтам я даю ферменти у вигляді порошку, який є дуже легким у використанні.  Його просто треба розбавити водою в певних пропорціях.

Ферменти є для чутливої шкіри і звичайні.  В професійному догляді я змішую ферменти ще з рідинами, які підсилюють їх дію. Масу, яка утворилась, треба нанести на шкіру на 1 – 10 хвилин,  потім змити водою. Після цього шкіра стає оксамитовою, очищуються і звужуються пори, світліють сальні пробки. Шкіра виглядає свіжою і сяючою. Ферментами можна користуватися постійно. Кислоти можуть бути такими самими як ферменти, або сильнішими по дії. Їх не варто використовувати постійно. Бажано не більше чотирьох місяців. Різновидів кислот є дуже багато.

Важливо!! Якщо ви проводите ексфоліацію не ферментами, а використовуєте лосьйон, то там можуть бути як ферменти, так і кислоти, які ви не змиваєте. В такому випадку не можна наносити макіяж відразу.

Чому ? Тому що кислоти і ферменти знімають зі шкіри шар ороговілих  клітин. Шкіра оновлюється. Тому фарби, які ви наносите, проникають в глибинні шари шкіри. Навіть, якщо ви перед тим нанесли крем і базовий крем, макіяж може негативно впливати на шкіру. Це може провокувати закупорки, лущення. До речі,  ці проблеми можуть проявитись не відразу, а через  1- 2 роки. Тому варто таких речей уникати. Бажано, після застосування ферменту теж не відразу накладати макіяж.

Краще використовуйте таку черговість: ввечері – ексфоліант, а зранку – макіяж.  Тоді шкіра залишиться здоровою і макіяж буде виглядати чудово.

Тож ексфоліація – процедура корисна, але відносьтесь  до неї з обережністю. Якщо залишились питання або треба ще глибше розкрити цю тему – пишіть. Залюбки поділюся інформацією. Чекаю.

Автор статті: Ліля Москалик

Привіт!

Я косметолог, технолог косметики та засновниця студії косметології і масажу у Львові.

Веду цей блог про косметику і здорову красу шкіри - Cosmetology Secrets.

Загляньте в наші соцмережі там багато цікавого!

 

Маєте питання - пишіть)

Messenger

Viber