fbpx

Обличчя виглядає втомленим? Шкіра зів’яла, втратила тонус, зробилась сірого, жовтого чи то блідого кольору? Що можна робити в домашніх умовах, що в студії, салоні чи косметологічному кабінеті і на що варто звернути увагу в тілі – для того аби ефективно з цим працювати? Можливо це є симптомом якогось процесу або захворювання, яке почало розвиватись в тілі? Шукаєте відповідь на ці питання? – Ось вона⬇️

Тож, як освіжити “Втомлене обличчя”?

1 Якщо шкіра дуже різко втратила тонус, то є сенс звернути увагу на гормональний фон. Це можуть бути:
– проблеми з статевими гормонами, тобто є сенс сходити до гінеколога перевіритись (краще до гінеколога-ендокринолога);

– проблеми з щитовидною залозою, бо часом її дисфункція може починатися з того, що різко втрачається тонус шкіри.

2 Втомлене обличя, якщо шкіра стала блідою з зеленуватим відтінком є сенс перевірити гемоглобін і подивитися також феритин – це показники крові. Якщо вони не в нормі, то ваш сімейний лікар, або лікар дієтолог чи нутриціолог – вам допоможуть цю історію внормувати і скажуть що приймати.

3 Втомлене обличчя, якщо шкіра жовтувата, то скоріше за все може бути питання з печінкою чи з жовчним міхуром. Можливо ви приймаєте якийсь препарат чи ліки, які можуть провокувати цю дисфункцію – тоді є сенс звернутися до лікаря, який вам ці ліки призначив. 

4 Втомлене обличчя, якщо шкіра стала сірою, то є сенс перевірити різноманітні пухлини, подивитися по стресу і взагалі скільки ви спали останні кілька тижнів. Можливо варто просто виспатись.

5 Втомлене обличчя, якщо ви нормально спали, але стали погано себе почувати і разом з тим почали з’являтись якісь новоутворення на шкірі: рости родимки, з’явились папіломи – тоді можна перевірити загалом стан імунної системи. В першу чергу йдете до дерматолога, який подивиться ці папіломи і родимки, якщо вони раптом почали рости. Якщо ні, то до сімейного лікаря. Вони вам теж з цим допоможуть. 

Якщо з усіма показниками вище все добре, або ви вже працюєте з внутрішніми процесами, які відбуваються в тілі і хочете паралельно свіжіше виглядати в домашніх умовах в боротьбі з втомленим обличчям- тоді:

 

1 Подивіться в якому стані ваша шия. Якщо шия є напруженою, болить, або загалом ви коли пропальповуєте (торкаєтесь до шкіри) і відчуваєте якісь болючі або дуже напружені місця, тоді є сенс звернутися до спеціаліста по масажу і паралельно почати робити вправи. До речі, вправи варто робити щодня, або хоча б раз на два дні – тоді буде гарний результат.

Комплекс вправ для нас записала наша масажистка Марина Польова, яка має більше 20 років стажу роботи неврологом. Ці вправи можна адаптувати в різних умовах: вдома, в дорозі і навіть будучи на роботі. Вони займають мало часу, досить гарні та ефективні. Основне їх робити регулярно: 

2 Пропрацьовуєте шию і далі дивитесь на стан обличчя. Паралельно з пропрацюванням шиї можна робити самомасажі обличчя: поверхневі, більш глибокі і т.д.

 

Ліля Москалик адаптувала комплекс лімфодренажного та точкового масажу під вмивання і нанесення крему, максимально короткий. Якщо ви навчитеся його робити – це буде проходити дуже швидко 4-5 хв. Його рекомендовано робити двічі на день, якщо є можливість. Якщо немає можливості, тоді хоча б 1 раз на день – і це буде теж чудовий варіант того, як освіжити шкіру. В результаті: покращується мікроциркуляція крові та лімфи в обличі, трошки зменшуються набряки, якщо вони є, загалом обличчя стає більш свіже.

3 Після того, як перші два пункти зроблено (або можете робити всі 3 паралельно) звертаємо увагу на домашній догляд. Можливо є сенс замінити засіб для вмивання, крем, а можливо варто додати до вашого щоденного догляду сироватку – для того щоб шкіра отримала більше вітамінів та мікроелементів.

Для втомленого обличчя також можна робити професійні послуги, які будуть направлені на зволоження, живлення і відновлення захисного ліпідного бар’єру шкіри. 

  1. Одна з них в нас так і називається “Живлення і відновлення захисного ліпідного бар’єру шкіри”

2. Плазмовий душ. Це коли за рахунок електричних імпульсів, утворюється холодна плазма, що проводить глибоко в шкіру біологічно активні речовини та стимулює дерму (середній шар шкіри). Ця послуга також використовується в медицині для загоєння ран, наприклад, діабетичну стопу, чи пролежні.

3. Мікрострум. Це робиться 1-2 рази, аби покращити роботу шкіри, стимулювати виготовлення колагену шкірою і так само провести глибше біологічно активні речовини.

4. Пілінги. Для того щоб простимулювати роботу шкіри.

Це все послуги, які допоможуть простимулювати роботу. До них також відноситься: карбокситерапія, ферментотерапія. Це основне що можна робити щоб ваша шкіра стала більш свіжою, сяяла та світилась.

Це все можна робити разом паралельно, або можна ділити частинами. 

Наприклад: почати з внутрішнього стану і разом з тим робити професійні косметологічні послуги, аби дати активний поштовх. І надалі підтримувати це все вдома вправами, якщо вам акутально питання з шиєю, якщо ні – тоді домашнім доглядом і таким легеньким самомасажем, про який є відео вище. 

Інший варіант: ви почали розбиратись з внутрішнім станом і паралельно з цим стали робити вправи для шиї і легкий самомасаж для лиця. Тоді ефект буде поступово накопичуватись протягом 1-2 місяців і через 2 місяці йде до свого піку. 

Радимо зробити фотографію себе в той момент, коли ви почали робити вправи, масаж чи догляд. Бажано вдень, перед вікном з трьох сторін: спереду та з двох боків. На обличчі не має бути декоративної і доглядової косметики. Через місяць-два в тому ж самому місці робите фото ще раз, приблизно в той самий час дня – щоб бачили динаміку, як процес відбувається і могли порівняти. Ми звикаємо до себе, а щодня є поступові зміни і ми не помічаємо те, як цей процес відбувається і не можемо зрозуміти чи добре робимо чи ні.  Якщо бачите, що процес надто повільний, то ви в будь-який момент можете скористатись послугами косметолога, пройти курс послуг, або одну послугу, щоб простимулювати цей процес.